Kronikë SQKronikë.portal SQLajme nga komunat SQShkup SQShoqëri SQ

Sanksionohen 107 shoferë në Shkup

- Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara kontrolluese në sferën e komunikacionit, informojnë nga MPB dhe shtojnë se në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 107 masa, në mesin e të cilave për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar 30, 16 sanksione për vozitje pa patentë shoferi, 11 për tejkalim të jashtëligjshëm, tre sanksione për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 27 masa për parkim të jashtëligjshëm.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle