Botë SQBotë.Portal SQ

Sanksione të reja amerikane kundër regjimit të Llukashenkos

Presidenti amerikan Xho Bajden ka nënshkruar vendim me të cilin vihen sanksione të reja kundër regjimit të presidentit bjellorus, Aleksandar Llukashenko me çka në koordinim me Britaninë e Madhe dhe Kanadanë është forcuar presioni mbi qeverinë bjelloruse.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle