0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Samiti i Ballkanit të Hapur: Nënshkruhet Marrëveshje për njohje të ndërsjellë të diplomave nga institucionet e arsimit të lartë

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, kolegu i tij shqiptar Edi Rama dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot në Samitin e Nismës Ballkani i Hapur në Ohër kanë nënshkruar Marrëveshje bashkëpunimi të Ballkanit Perëndimor në fushën e njohjes së ndërsjellë të diplomave dhe gradave të lëshuara nga institucionet e arsimit të lartë dhe institucioneve tjera të autorizuar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle