Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë Botë

“Samit i një oqeani” – Në Francë fillon Samiti për kujdesin e deteve dhe oqeaneve

Njëzetë shefa të shteteve ose qeverive priten prej sot deri më 11 shkurt në Brest, në gadishullin francez Bretanja të marrin pjesë në "Samitin e një oqeani" i cili për qëllim të gjejë zgjidhje për detet dhe oqeanet të cilët janë të prekur nga ndotja e shumëfishtë, njofton korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle