Botë SQBotë.Portal SQKorrespondentë Botë

Salivan: Presidenti Bajden qëndron pas vendimit për tërheqjen e ushtrisë amerikane nga Afganistani

Presidenti Xho Bajden qëndron pas vendimit për tërheqjen e ushtrisë amerikane nga Afganistani dhe porosit se kaosi që po ndodh pas marrjes së pushteit nga ana e talebanëve nuk është “skenari më i keq” sot në emisionin e mëngjesit në televizionin En-Bi-Si, deklaroi Xhejk Salivin, këshilltar për sigurinë kombëtare të Bajdenit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle