Ballkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Sali Berisha ka ngritur padi kundër Entoni Blinkenit

Ish kryeministri shqiptar, Sali Berisha, i cili paraprakisht gjendej në “listën e zezë” të SHBA-së, ka ngritur padi deri te një gjykatë parisiene kundër sekretarit shtetëror amerikan, Entoni Blinken. Blinken në fillim të këtij viti publikoi se SHBA-ja ia ndaloi Berishës dhe familjes së tij hyrjen në atë vend, duke e përmendur faktin se SHBA-ja zyrtarisht i konsiderojnë ish kryeministrin shqiptar dhe familjen e tij si të korruptuar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle