Ballkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Sakelaropullu: Perspektiva evropiane e Ballkanit Perëndimor është me interes politik dhe ekonomik të BE-së

Përkrahje të Greqisë për perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, ka shprehur presidentja greke Katerina Sakelaropullu gjatë takimit me presidentin e Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, duke shtuar se anëtarësimi i rajonit në BE është me interes politik dhe ekonomik edhe për Unionit, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle