0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPartitë politike SQ

Sajkoski: Në Kongresin e VMRO-DPMNE-sl do të miratohet edhe doktrina për veprime të ardhshme të partisë

Në Kongresin e sotëm të rregullt të 17-të të VMRO-DPMNE-së, përveç zgjedhjes së kryetarit të partisë, do të miratohet edhe doktrina, e cila do të jetë platformë për veprimet e ardhshme të partisë. Tema e parë në këtë doktrinë është se si të mbahen qytetarët në vend, ndërsa ka edhe tema në fushën e arsimit dhe energjetikës, deklaroi sot para fillimit të Kongresit, sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së, Gjorgjija Sajkoski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle