Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rute nga Praga: Ne ramë dakord që duhet të ulim çmimin e gazit

Kryeministri holandez Mark Rute  sot nga Praga, ku po mbahet takimi i parë i Bashkësisë Politike Evropiane,deklaroi  se "ajo për të cilën ramë dakord sot është se duhet të ulim çmimet e gazit në Evropë", dhe se, sipas tij, nuk është një çështje vetëm për 27 vendet anëtare të BE-së, por për  44-të vendet dhe të 44-të liderët kanë rënë dakord plotësisht dhe kanë një ambicie të përbashkët për të miratuar masa për çmime më të ulëta të gazit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle