0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQKronikë SQKronikë.portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Ruskovska suspendohet derisa vazhdon procedura pas kallëzimit penal, Muaremi dha dorëheqje

Kryetarja e Prokurorisë Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Vilma Ruskovska, është suspenduar nga posti, ndërsa Arafat Muaremi dje ka dhënë dorëheqje nga ushtruesi i detyrës së drejtorit të Drejtorisë së Policisë Financiare. Ruskovska dhe Muaremi më herët kanë shkëmbyer publikisht akuza të ndërsjella pasi Prokuroria ka bërë bastisje në Drejtorinë e Policisë Financiare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle