Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rusia kritikon KB-të në lidhje me Zaporozhjen dhe kërkoi seancë të Këshillit të Sigurimit të KB-së për centralin bërthamor

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka bërë akuza të ashpra kundër Kombeve të Bashkuara për krizën e përshkallëzuar të sigurisë në centralin bërthamor të Ukrainës në Zaporozhje dhe paralajmëroi se bota është "në prag të kolapsit". Në të njëjtën kohë, ambasadori rus në KB për nesër kërkoi një seancë të Këshillit të Sigurimit të KB-së kushtuar situatës bërthamore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle