Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Rusia: Katër sulme nga Ukraina, lëndohet rëndë një fëmijë dhe një grua e moshuar

Forcat ukrainase  dje në katër kthime e granatuan territorin e Rusisë në kufirin me Ukrainën, akuzoi Ministria ruse e Mbrojtjes.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle