Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rusia ka vendosur një sistem të mbrojtjes raketore në Ishujt Kuril pranë Japonisë

Ministria ruse e Mbrojtjes njoftoi se ka vendosur sisteme mobile të mbrojtjes raketore në pjesën veriore të Ishujve Kuril, të vendosura midis Japonisë dhe Gadishullit Kamçatka të Rusisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle