Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Rusia ka ndaluar punën e zyrës së Moskës të televizionit kanadez Si-Bi-Si

Me urdhër të Ministrisë ruse për Punë të Jashtme sot është mbyllur zyra e Moskës të televizionit kanadez Si-Bi-Si (SBS) me ç'rast autoritetet ruse i tërheqin edhe vizat dhe akreditimet e gazetarëve  të këtij servisi radiodifuziv publik, pasi Kanadaja e ndaloi televizionin shtetëror rus "Rusia tudej", lajmëroi DPA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle