Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rusia e vazhdoi ndalesën për import të ushqimit nga BE-ja dhe SHBA-ja

Presidenti rus Vladimir Putin e vazhdoi embargon për import të ushqimit nga BE-ja dhe SHBA-ja deri në dhjetor të vitit 2022, me çka Moska ktheu goditjen e sanksioneve perëndimore kundër Rusisë për shkak aneksimit të Krimesë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle