Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rusia e ka ndaluar radioshpërndarësin ndërkombëtar gjerman Dojçe vele

Rusia ka vendosur ndalesë për radioshpërndarësin ndërkombëtar gjerman Dojçe vele , e mbyll zyrën e tij në Moskë dhe do ta marrë akreditimin e gazetarëve nga kjo media, kumtoi sot Ministria ne Punëve të Jashtme e Moskës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle