Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rusia do të dorëzojë armë për vendet të cilat kufizohen me Afganistanin

Autoritetet ruse bënë të ditur sot se kanë marrë porosi të reja për armë nga vendet e Azisë Qendrore, duke shtuar se do të dorëzojnë armë dhe helikopterë në ato shtete për shkak të druajtjes për zhvillim të mëtejshëm të ngjarjeve në Afganistan, ku talebanët e morën pushtetin.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle