0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Rusia dhe Kina e akuzuan Ukrainën dhe Perëndimin për eskalimin e konfliktit

Rusia dhe Kina i akuzojnë vendet perëndimore dhe Kievin për eskalimin e konfliktit në Ukrainë, theksoi se Ministria e Punëve të Jashtme në Moskë, pas bisedimeve mes ministrave të punëve të jashtme, Sergej Lavrov dhe Vang Ji, njofton DPA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle