Botë SQBotë.Portal SQ

Rusia dhe India nënshkruan marrëveshje për tregti dhe armatim

Rusia dhe India gjatë kohës së vizitës së presidentit rus Vladimir Putin në Nju-Delhi, nënshkruan një sërë marrëveshje tregtare dhe marrëveshje për armë, në mes të cilave edhe se Indi do të prodhoj mbi 600.000 kallashnikov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle