Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rusia dhe Bjellorusia planifikojnë të mbajnë stërvitje të përbashkëta ushtarake në fillim të vitit të ardhshëm

Rusia dhe Bjellorusia planifikojnë të mbajnë stërvitje të përbashkëta ushtarake në shkurt ose mars të vitit 2022, deklaroi sot presidenti rus Vladimir Putin pas takimit me liderin bjellorus, Aleksandar Lukashenko.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle