0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Rushiti: Që të jetë mbikëqyrja transportuese më efikase na duhen të paktën edhe dhjetë inspektorë

 Për momentin ka 22 inspektorë aktivë dhe katër më të rinj transportues, që nuk janë të mjaftueshëm. Ka disa pjesë në shtet që nuk janë mbuluar ose janë mbuluar me ndonjë inspektor nga një vend tjetër, nga larg. Që të jemi efikas na duhen të paktën edhe dhjetë inspektorë, theksoi drejtori i Inspektoratit shtetëror për transport, Gajur Rushiti.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle