0_Web_Aktuale SQE përzgjedhur SQ

Rusët po djegin trupat e ushtarëve të tyre në deponi për të mbuluar humbjet

Flamujt rusë, uniformat dhe helmetat mund të shihen mes grumbujve të mbeturinave në deponinë Herson, të rrethuar nga pulëbardha dhe qen endacakë. Deponia ishte një vend depozitimi mbeturinash përpara pushtimit, por banorët e Herson thonë se forcat ruse e kthyen atë në një zonë të ndaluar këtë verë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle