Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Rusët kanë përdorur armë hipersonike në Ukrainë

 Ministria ruse e Mbrojtjes sot kumtoi se armata ruse me armë hipersonike ka shkatërruar një depo të madhe nëntokësore ukrainase për raketa dhe municion për aeroplanë në rajonin Ivano-Frankovsk, njoftuan mediat perëndimore.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle