Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Rumen Radev: Insistimi i Rusisë është i papranueshëm

Insistimi i Rusisë për tërheqjen e forcave të NATO-s nga Bullgaria është i papranueshëm dhe i pakuptimtë. Në Bullgari nuk ka kontingjente të përhershme aleate dhe pajisje ushtarake, deklaroi presidenti bullgar Rumen Radev në qëndrim të përbashkët për kërkesën e Rusisë që NATO-ja të tërhiqet nga Bullgaria dhe Rumania.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle