Ballkan SQBallkan.portal SQ

Rritje për 16,2 për qind e BPV-së së Greqisë në tremujorin e dytë të këtij viti

Bruto prodhimi vendor i Greqisë shënon rritje prej 16,2 për qind në tremujorin e dytë të këtij viti krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar dhe rritje prej 3,4 për qind në krahasim me tremujorin e parë të vitit 2021, sipas të dhënave të përkohshme të publikuara nga shërbimi qeveritar për statistikë, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle