Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Rritje e korrupsionit në Shqipëri, Meta: Edhe një rekord i papranueshëm, Shqipëria para falimentimit

Pas lajmit të cilin e publikoi magazina "Monitor", duke iu referuar Eurostatit, në të cilin thuhet se "Shqipëria dhe Rusia me keqësim më të madh të indeksit të korrupsionit në vitin 2021", ashpër reagoi presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, duke e vlerësuar si edhe një rekord i papranueshëm, i cili e çon Shqipërinë drejt falimentimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle