0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Rritje e inflacionit dhe çmimeve me pakicë në mars

Shpenzimet e jetës në mars janë rritur për 8,8 për qind në krahasim me marsin vitin e kaluar, ndërsa çmimet me pakicë për 9,6 për qind. Lidhur me shkurtin ka rritje për 1,6 për qind, ndërsa tek çmimet me pakicë për 1,5 për qind, publikoi Enti Shtetëror i Statistikës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle