Botë SQBotë.Portal SQEkonomi SQ

Rritje e çmimit të naftës

Çmimet e naftës në bursat ndërkombëtare janë në rritje dhe janë afruar deri në 72 dollarë për barel. Në bursën në Londër sot një barel naftë tregtohet për 71.81 dollarë, që është rritje prej 18 centë, ndërsa pothuajse në të njëjtën kohë një barel naftë në SHBA ka kushtuar 68.67 dollarë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle