0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Rritja natyrore negative, numri i martesave është rritur për 140,8 për qind

– Në tremujorin e dytë të vitit 2021 janë lindur 4.604 foshnja që është katër për qind më pak në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar. Numri i të vdekurve, në tremujorin e dytë të vitit 2021 shënon rritje prej 40,2 për qind dhe është 7.496, nga të vdekurit, 13 ishin të sapolindur.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle