0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQ

Rritet qarkullimi në industri

Qarkullimi i përgjithshëm në industri në qershor të këtij viti është  rritur me 19,2 për qind në nivel vjetor dhe me 0,8 për qind në nivel mujor, ndërsa në gjashtëmujorin e parë të vitit shënoi një rritje prej 17,5 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të  kaluar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle