Biznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQ

Rritet numri i turistëve të huaj në tetor

Numri i përgjithshëm i turistëve në tetor ka qenë 53.828, prej të cilëve 58,9 për qind turistë të huaj dhe 41,1 për qind turistë vendas. Janë realizuar 124.219 fjetje, prej të cilave 56,3 për qind turistë të huaj dhe 43,7 për qind turistë vendas, njoftoi sot Enti shtetëror i statistikave.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle