0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQ

Rritet numri i të sëmurëve dhe të vdekurve nga Kovid-19, Qeveria miratoi masa të reja për mbrojtje të popullatës

Qeveria në mbledhjen e mbrëmshme solli masa më të reja, protokolle dhe rekomandime për mbrojtje të shëndetit të popullatës nga Kovid-19, në bazë të rekomandimeve të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse. Në vend këto ditë gjatë gjithë kohës rritet numri i të sëmurëve dhe të vdekurve nga Kovid-19. Vetëm dje janë regjistruar 999 raste të reja, kanë vdekur 14, ndërsa janë shëruar 184 pacientë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle