Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rritet numri i myslimanëve, ortodoksëve dhe ateistëve në Austri

Imazhi fetar në Austri ka ndryshuar dukshëm në dekadat e fundit. Ndërkohë që numri i katolikëve dhe protestantëve është në rënie të vazhdueshme, numri i myslimanëve dhe ortodoksëve po rritet ndjeshëm dhe përveç kësaj, ka gjithnjë e më shumë austriakë që nuk i përkasin asnjë komuniteti fetar.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle