Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rriten tensionet mes Francës dhe Britanisë së Madhe për peshkim

Franca lëshoi paralajmërim deri te anijet britanike që peshkojnë në ujërat në afërsi të portit Avër, kumtoi sot qeveria, derisa rriten tensionet mes fqinjëve rreth marrëveshjes për peshkim pas Bregzitit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle