0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Rriten shpenzimet për jetesë dhe çmimet me pakicë

Shpenzimet për jetesë në prill të këtij viti janë rritur për 2,2 për qind në krahasim me muajin paraprak, ndërsa çmimet me pakicë janë rritur për 2,0 për qind. Në nivel vjetor, ndërkaq, shpenzimet për jetesë shënojnë rritje për 10,5 për qind, ndërsa çmimet me pakicë janë rritur për 11,1 për qind.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle