0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQ

Rriten shpenzimet e jetesës dhe çmimet me pakicë

Shpenzimet e jetesës në gusht të këtij viti janë për 0.6 për qind më të larta në krahasim me korrikun e vitit 2021, ndërsa çmimet e shitjes me pakicë janë rritur për 0.4 për qind. Krahasuar me gushtin e vitit 2020, shpenzimet e jetesës janë rritur për 3.6 për qind, ndërsa çmimet e shitjes me pakicë për 4.9 për qind.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle