Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rrëmbehet aeroplani ukrainas në Kabul dhe riorientohet për në Iran

Një aeroplan ukrainas që aterroi në Afganistan me qëllim të evakuimit të ukrainasve, u rrëmbye nga persona të armatosur të paidentifikuar dhe aeroplani u riorientua për në Iran, deklaroi sot zëvendësministri ukrainas i Punëve të Jashtme Jevgenij Jenin.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle