0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Rot: Bullgaria të zbatojë vendimet e GJEDNJ-së dhe të njohë pakicën maqedonase

Takimin e sotëm të kryeministrave të Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut Kirill Petkov dhe Dimitar Kovaçevski në Shkup e përshëndeti ish-ministri gjerman për Evropë dhe deputet aktual i Bundestagut, Mihael Rot, i cili në llogarinë e tij në Tuiter njoftoi se Bullgaria duhet të zbatojë përfundimisht vendimet e Gjykatës Evropiane për të Drejtat e Njeriut dhe “të njohë pakicën maqedonase në Bullgari”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle