Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rojet kufitare ukrainase mund të shfrytëzojnë pajisje ushtarake dhe armë

Parlamenti i Ukrainës sot ka miratuar Ligj me të cilin u lejohet rojeve kufitare të shfrytëzojnë pajisje ushtarake dhe armë zjarri.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle