0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQ

Robertson: Bullgaria t’i dëgjoj miqët e saj dhe të heqë bllokadën ndaj Maqedonisë së Veriut

Ne nuk duhet t'i referohemi vetëm me nostalgji Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, e cila ishte shembull unik i përfundimit të një konflikti. Ka shumë marrëveshje në histori, por ajo që njerëzit duan vërtet është punë, arsim të mirë për fëmijët e tyre dhe shpresë për të ardhmen. Kjo duhet të jetë një hap më tej nga Marrëveshja e Ohrit dhe ky është detyrimi ynë, porositi ish-sekretari i Përgjithshëm i NATO -s Lord Xhorxh Robertson në fjalimin e tij në konferencë me rastin e 20-të vjetorit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle