0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Rigterink për MIA-n: Sivjet, rimëkëmbje e pjesshme me rritje të PBB-së prej 4 për qind

Në vitin 2021 pritet rimëkëmbje e pjesshme, me rritje të PBB-së prej 4 për qind, falë kthimit të eksportit dhe konsumit privat, si dhe konsumit të qëndrueshëm qeveritar. Momenti i rritjes pritet të vazhdojë në vitin 2022, gjithashtu me 4 për qind, duke u bazuar në rikthimin e investimeve private, shprehet në intervistën për MIA-n Jurgen Rigterink, nënkryetari i parë i BERZH-it.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle