0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Ribalanci i Buxhetit: Rritja e projektuar në 3,2, inflacioni në 7,2 për qind, deficiti 5,3 për qind të PBB-së

Qeveria punon me përgjegjësi dhe në mënyrë prudente dhe ky ribalanc është përkatës dhe plan financiar me kohë të politikave që do të ishin ndërmarrë në mënyrë që sivjet ta përfundojmë ciklin e rimëkëmbjes së ekonomisë dhe standardit të qytetarëve, tha ministri i Financave, Fatmir Besimi, duke prezantuar Propozimin për ndryshimin dhe plotësimin e Buxhetit për vitin 2022, që e miratoi dje Qeveria.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle