Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Reznikov: Në aksionet ruse janë vrarë 38 dhe janë plagosur mbi 70 fëmijë

Ministri ukrainas i Mbrojtjes Aleksej Reznikov sot deklaroi se në operacionet ushtarake ruse janë vrarë 38 persona dhe mbi 70 janë lënduar, sipas vlerësimeve të fundit për viktima dhe dëme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle