Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rezinkov: Ka mundësi për ofensive të madhe ruse ndaj Ukrainës në janar

- Rusia shpërndau më shumë se 94.000 ushtarë në afërsi të kufijve të Ukrainës dhe ndoshta përgatitet për ofensivë të madhe ushtarake kah fundi i janarit, deklaroi sot në Parlament ministri ukrainas i Mbrojtjes, Aleksej Rezinkov duke iu referuar raporteve të inteligjencës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle