0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Reparti infektiv në spitalin e Velesit gradualisht po mbushet me pacientë të infektuar me Kovid-19

Në repartin infektiv në Spitalin e Velesit janë hospitalizuar 13 pacientë, prej të cilëve nëntë janë konfirmuar pozitivë dhe katër pacientë janë të dyshimtë. Në përkrahje të oksigjenit janë pesë pacientë, ndërsa gjatë 24 orëve të kaluara në këtë repart është pranuar një pacient, informoi zëdhënësja, dr. Eleonora Jovanova.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle