0_Magazinë.Portal SQMagazinë SQ

Reno largon 2.000 punëtorë në Francë

Prodhuesi francez “Reno” ka paralajmëruar heqjen e më shumë se 2.000 vendeve të punës dhe ato inxhinierike në Francë si pjesë e ridestinimit në prodhimin e makinave elektrike. Udhëheqësia e firmave së shpejti do të fillojë edhe negociata me sindikatat për plane të reja, njofton “Reno”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle