Biznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQ

Rënie e inflacionit në Eurozonë për herë të parë pas 17 muajsh

Inflacioni në Eurozonë ka rënë për herë të parë në 17 muajt e fundit duke rritur shpresat se rritja më e madhe e çmimeve për një brez ka arritur kulmin dhe Banka Qendrore Evropiane do të mund të kalojë në rritje më të vogla të normave të interesit muajin e ardhshëm.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle