Botë SQBotë.Portal SQ

Rekord i ri në SHBA: Për një javë 430 të vrarë dhe mbi 1.000 të lënduar gjatë sulmeve me armë

Në SHBA është regjistruar një maksimum javor i incidenteve me armë zjarri- në periudhën prej 17 deri më 23 korrik ka pasur 915 raste, 430 persona kanë vdekur dhe 1.007 janë lënduar, njofton Bi-Bi-Si dhe organizata Gun Violence Archive.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle