0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Regjistrohen 708 raste të reja me Kovid-19, 32 viktima

Shtatëqind e tetë raste të reja me Kovid-19, 573 të shëruar dhe 32 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit. Konform të dhënave nga ISHP-ja siç ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 7.174 testime, ndërsa nga rastet e reja prej gjithsej 708 në Shkup janë 315, Kumanovë - 53, Tetovë - 38, Strumicë - 33, Shtip - 24, Strugë - 23, Kërçovë -21, Manastir -19, Prilep, Veles dhe Ohër - 18, Gostivar dhe Kavadar - 17, Berovë - 14, Dibër - 13, Dellçevë - 9, Kriva Pallankë - 8, Koçan, Negotinë dhe Radovish - 7, Sveti Nikollë - 6, Gjevgjeli dhe Kratovë - 4, Resnjë, Probishtip dhe Makedonska Kamenicë - nga 3, Pehçevë - 2, Vallandovë, Bogdanci, Demir Hisar dhe Makedonski Brod – nga 1.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle