0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Regjistrohen 639 raste të reja me Kovid-19, 22 të shëruar, gjashtë të vdekur

Konform të dhënave të Institutit për Shëndet Publik (ISHP) në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 5.390 testime, janë regjistruar 639 raste të reja me Kovid-19: Shkup- 218, Tetovë – 113, Gostivar – 99, Kumanovë – 34, Kërçovë – 32, Strugë – 16, Manastir – 17, Dibër -9, Veles dhe Ohër - nga 8, Prilep, Kavadar dhe Berovë nga 6, Shtip, Resnjë dhe Makedonski Brod nga 5, Vallandovë -4, Koçani- 3, Radovish dhe Dellçevë nga 2, Negotinë, Kriva Pallankë, Vinicë dhe Demir Kapijë-nga 1. Janë regjistruar 22 pacientë të shëruar nga Shkupi -8, Tetova -4, Gostivari -2, Strumica, Manastiri dhe Koçani nga 1.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle